HABER

Sağlık Bakanı Açıkladı Mutasyonlu Virüs Yüzde 75 Artı

Türkiye Koronavirüs ile mücadele ediyor. Günlük Korona Vakaları 37 bini geçmiş durumda. Her geçen gün vaka sayıları artarken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca mutasyonlu virüs açıklamasında bulundu.

Türkiye’de mutasyonu virüs artışı yüzde 75 oranında. Sağlık Bakanın açıklamalarına göre Koronavirüs mutasyonlu virüs vaka oranı yüzde 75 oranında artış gösterdi. Önlemleri artıralım. Bireysel önlemlerimize dikkat edelim. Toplu yerlerde durmayalım. Maske ve mesafeye dikkat edelim çağırıları artarken. Türkiye de İngiliz varyantı mutasyonlu virüs oranı yüzde 75 oranında artış gösterdi. Bu virüsün özelliği daha fazla bulaştırıcılık özelliği taşıması. İnsanlara artık Koronavirüs daha kolay bulaşabiliyor.

Sağlık Bakanı yaptığı açıklamada ” Mutasyon her geçen gün artıyor. Şuan Türkiye’de mutasyonlu virüs oranı yüzde 75 oranında artış gösterdi. Mutasyonlu virüs Türkiye’nin her yerinde görülür duruma geldi. Ağırlıklı olarak İngiliz varyantı görülüyor. Buda daha hızlı bulaştırıcılığı daha fazla. Kalabalık ortamlardan ve özelikle yakın temastan uzak durmak gerekiyor” şeklinde konuştu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca‘nın da belirtiği gibi İngiliz mutasyonlu virüs daha hızlı yayılım gösteriyor. Artık insanların daha fazla kendine dikkat etmesi gerekiyor. Kalabalık ortamlardan uzak durmaya gayret göstermeli. Yakın temastan kaçınılmalı.

BioNTech-Pfizer Aşısı

BioNTech-Pfizer Aşısı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca BioNTech aşısı hakkında da bilgi verdi. Önümüzde ki bir kaç gün içinde aşılamanın başlayacağını duyurdu. Şuan için Türkiye’ye 2.8 milyon BioNTech aşısı gelmiş durumda. Bu sayının önümüzde ki günlerde 4.5 milyon adete ulaşması bekleniyor.

Aşılmada isteyen BioNTech aşısı istemeyen Çin aşısını tercih edebilecek. Sırası gelen aşı olabilecek. Sağlık Bakanı ayrıca Ramazan ayında Teravih namazları hakkında da açıklamalarda bulundu. ” Teravih namazları kapalı olmayacak. Bu konuda tedbirler alınarak hassasiyet gösterilerek kılınmaya devam edecek” ifadelerini kullandı.

Ak Parti Kongreleri

Fahrettin Koca Ak Parti Kongreleri

Fahrettin Koca Son zamanlarda en çok tartışılan konulardan biri olan. Ak Parti kongrelerine de değinerek açıklamalarda bulundu. Sağlık Bakanı Ak Parti kongreleri konusunda ” Bu konunun gündemde tutmanın kimseye faydası olduğunu düşünmüyorum. Bugüne kadar bilim kurlu üyelerimiz dahil kapalı ortamda virüs bulaştığını biliyoruz. Bu bilgilendirmeler de bir değişim söz konusu değil. Dolayısı ile herkes bu mücadelede üzerine düşeni yapması gerekir. Burada bir ayrımcılık hikayesi oluşturmak doğru olmaz. dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu