HABER

Sağlık Bakanı Korona Artışlarına Karşı Tedbirleri Kararlaştırdık

Sağlık Bakanı açıklamalarda bulundu. İstanbul’da bir toplantı gerçekleştirildiğini ve artan Korona artışlarına karşı tedbirleri kararlaştırdıklarını açıkladı. İstanbul da Korona vaka sayısı Türkiye genelinin yüzde 40 oldu. Ankara’nın 5 katına ulaştı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca İstanbul’da Korona Toplantısı yapıldığını açıkladı. Bu toplantıda İstanbul’da ki vaka sayılarının artışının konuşulduğunu artışlar karşısında alınacak tedbirleri kararlaştırıldığını açıkladı.

Saglik Bakani Istanbul da Korona Virus Toplantisi yapti

Bakan Koca, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İl Eminyet Müdürü Zafer Aktaş, bakan yardımcısı, il sağlık müdürü ve başhekimlerle toplantı yaptıklarını açıkladı. Toplantının ana konusu İstanbul’da ki Korona Vaka artışları oldu. İstanbul’da ki vaka artışları Türkiye genelinin yüzde 40 oldu. İstanbul’da ki Korona Vaka artışları Ankara’nın 5 katı olduğu açıklandı.

Sağlık Bakanı ve toplantıda ki heyet İstanbul’da ki vaka artışlarına karşı alınacak tedbirleri konuşarak neler yapılması gerektiği konusunu tartıştılar.

İstanbul’da Korona Artışı Devam Ediyor

İstanbul ‘da korona artışı artarak devam ediyor. İstanbul da ki Korona artışı Türkiye genelinin yüzde 40 oldu. İstanbul’da Korona artışı o kadar fazla ki Ankara’nın 5 katı konuma geldi.

Saglik Bakani Istanbul Korona Vaklarinda ki artis toplantisi yapti

Bu artış tüm herkesi kaygılandırırken Sağlık Bakanı yetkililerle birlikte bir toplantı yaparak bu artışa karşı önlemlerin nasıl alınacağı hususunu tartıştı. Sağlık Bakanı Koca, toplantı sonrası bir açıklama yaprak İstanbul’da ki artışı konuştuklarını ve alınacak tedbirleri kararlaştırdıklarını duyurdu.

Saglik Bakani Koca Sosyal Medya Hesabindan Uyarida Bulundu

Ayrıca Sağlık Bakanı Koca, Sosyal Medya hesabından bir açıklama yaparak uyarıda bulundu. Açıklamasında Sağlık Bakanı Koca “Temaslı taramasını, test sayısını artırdık. Salgınla mücadelede, şu an, sizlerin uyacağı tedbirlerden daha güçlü bir silahımız yok. Maskenin önemi arttı. Ve en çetin sınavı kalabalığa karşı vereceğiz. Mecbur olmadıkça kalabalık ortama girmeyin” uyasında bulundu.

Sağlık Bakanı Korona Artışı Gösteren 7 İli Açıklamıştı.

Sağlık Bakanı dün sosyal medya hesabından açıklama yaprak Korona Virüs artışı gösteren yedi şehri açıklamıştı. Korona Virüs vaka sayısının artış gösterdiği yedi ili açıkladıktan sonra uyarılarını tekrar dile getiren Sağlık Bakanı şu ifadeleri kullanmıştı. ” “İzmir, Gaziantep, Kahramanmaraş, Eskişehir, Denizli, Adıyaman, Aydın toplantılarında salgınla mücadelede geldiğimiz noktayı değerlendirdik. İstanbul başta olmak üzere, bu 7 il ve ülke genelinde vaka artışı görülüyor. Maskenin önemi arttı. Kurallara uyalım”

Sagilik Bakani Sosyal Medyadan Korona Virusun Artis Gosterdigi 7 Sehri Acikladi

Sağlık Bakanın uyarılarına rağmen günlük Korona Virüs vaka sayıları giderek artıyor. Artık günlük olarak 2 binli rakamların üzerini görmeye başladık. Bu illerin başında İstanbul geliyor. Bakan her defasında sosyal medya hesabından tedbirleri elden bırakmayalım. Maske takmak artık zorunlu hale geldi. Maske ve topluluklardan olabildiğince uzak duralım uyarılarına devam ediyor.

Türkiye’de Korona Virüs Son Durum

Türkiye’de korona virüs vaklarında ki son durum bugün yapılan açıklamalara göre yeni tespit edilen hasta sayısı 2 bin 102 oldu. Bugün yapılan test sayısı 117 bin 198 olurken, bugüne kadar yapılan test sayısı 12 milyon 876 bin 267 oldu.

Türkiye genelinde toplam Korona hasta sayısı 355 bin 528 kişi oldu. Bugün hayatını kaybeden 71 kişiyle birlikte toplamda Korona Virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 9 bin 584 kişiye ulaştı.

Türkiye’de toplam Korona Virüs iyileşen sayısı 310 bin 27 kişiye çıktı. Ağır hasta sayısı ise bin 599 kişi oldu.

Tüm bu sayılar kış ayalarına kapalı ortamlara girerken hiç iç açısı görünmüyor. Avrupa Korona Virüs Vaka sayısında rekorlar kırmaya devam ediyor. Avrupa da Korona Virüs salgınına karşı önlemler konuşuluyor ve alınıyor. Türkiye’de böyle giderse toplum olarak tüm uyarıları hiçe saymaya devam edersek bizde de bir takım önlemler alınması zorunlu hale gelecektir. Bu önlemlerin alınmaması için yapmamız gereken basit maske takmak, sosyal mesafeye uymak ve hijyen kurallarını ihmal etmemek bu üç basit önleme uyduğumuz da Avrupa da alınan önlemlerin bizde alınmasına gerek kalmayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu