SON DAKİKA

Sağlık Bakanlığı Yeni Vaka Sayısını Açıkladı 37 Bin 303 Yeni Vaka

Koronavirüs salgını yeni vaka sayısını Sağlık Bakanlığı açıkladı. Yeni vaka sayıları korkutucu boyutlara ulaşmaya devam ediyor. Yeni Vaka sayısı 37 bin 303 oldu.

Türkiye koronavirüs ile mücadele ediyor. Cumhurbaşkanı yeni önlemleri dün itibari ile açıkladı. Kırmızı çok riskli ilerde artık Cumartesi günleri de sokağa çıkma kısıtlaması getirildi. Alınan tüm önlemlere rağmen vaka sayısında ki artış durmadan devam ediyor. Bugün yeni bir rekor kırıldı. Koronavirüs vaka sayısı 30 Mart tarihi itibari ile 37 bin 303 oldu.

Son yirmi dört saate toplam 235 bin 298 Korona testi yapıldı. 37 bin 303 kişinin testi pozitif çıktı. 155 kişi Koronavirüs den dolayı hayatını kaybetti.

30 Mart 2021 Koronavirüs Tablosu

Ağır hasta sayısında da artışlar devam ediyor. 30 Mart tarihi itibariyle ağır hasta sayısı 2 bin 54 oldu. 19 bin 925 karantina süresi doldu ve iyileşti. Toplam iyileşen sayısı 2 milyon 995 bin 33 oldu.

Koronavirüs Vaka Sayıları Artmaya Devam Ediyor.

Türkiye’de koronavirüs vaka sayıları rekor kırmaya devam ediyor. Bugün yeni bir rekor kırmayı ülke olarak başardık. Toplam 37 bin 303 kişinin testi pozitif çıktı. Toplum olarak yeterince önlem almamanın sonuçlarını vaka sayılarında ki artışla ödüyoruz. Her geçen gün vaka sayısında ki artış tüm duyarlı vatandaşları korkutmaya yetiyor.

Ancak koronavirüs salgınını önemsemeyenler sayesinde bu sayı giderek artmaya devam ediyor. Toplumsal olarak maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymayanlar uyanlarında hayatını riske atmaya devam ediyor. Tüm uyarılara rağmen kurallara uymayanlar toplu alanlarda kalabalık guruplar oluşturanlar sayesinde vaka sayısı giderek artmaya devam ediyor.

Kurallara uyulmaması sonucu bu sayıların daha da artacağı görüşü hakim olamaya başladı. Toplum olarak maske ve mesafe kurallarına uyulması ile bu mücadelede başarıya ulaşacağımız bir gerçek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu