GÜNCEL

Semih Yalçın Askıda Ekmek Uygulamasını Eleştirenlere Sert Yanıt Verdi

MHP lideri Devlet Bahçeli bir süre önce MHP teşkilatına askıda ekmek talimatı vermiş ve uygulamaya başlamıştı. Muhalefet Askıda ekmek uygulamasını eleştirmiş. DEVA Partisi Lideri Ali Babacan Askıda Ekmek Projesi üzerinden yüklenmişti.

Bugün MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın Askıda Ekmek Uygulamasını eleştiren muhalefete sert yanıt verdi. “Askıda ekmek uygulaması bazı ciğersizlerin midesine dokundu” yanıtı verdi.

Devlet Bahçeli’nin Askıda Ekmek projesi kapsamında tüm parti teşkilatlarına verdiği talimatı eleştiren muhalefet bunun devletin fakirleştiğinin itirafı olarak yorumlamışlardı. Muhalefetin Askıda Ekmek uygulaması üzerinden eleştiri yapmasına Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın Twitter üzerinden yaptığı 5 Maddelik açıklama ile sert yanıt verdi.

Semih Yalçın : Haramla Beslenenler Helal Lokmanın Değerini Nasıl Bilsin

Semih Yalçın yaptığı açıklamalarda Askıda Ekmek geleneğinin atalarımızın geleneği olduğunu dile getirerek Haramla beslenenler zehir kusanlar helal lokmanın kıymetini nereden bilsin şeklinde konuştu. Askıda ekmek projesinin yardıma ihtiyacı olan insanları incitmeden yardım etmenin bir tezahürü olarak değerlendirdi.

Askında ekmek projesini siyasete katmanın milletin aşına kir katmak, ekmeğe zehir sürmek olarak nitelendiren Semih Yalçın askıda ekmek projesinden milletin fakirleştiğini, ekonominin batakta olduğunu çıkaran densizler çekilin. Millet kültürümüzün yüksek değerini mülevves ellerinizle kirletmeyin. Şeklinde açıklamalarına bitirdi.

Semih Yalçın, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin askıda ekmek projesini bir geleneksel yardımlaşma olarak gördüklerini, bu projenin ekonominin durumu ile ilgili olmadığını, milletin fakirleşmesi ile alakalı olmadığını vurguladı. Askıda Ekmek projesini üzerinden muhalefet ekonominin zorda olduğunun ispatı olarak yorumlamış. İktidarın ekonomik kriz içinde olduğumuzun itirafı olarak nitelemişlerdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu