HABER

Ses Kayıtları Baba Cinayetini Ortaya Çıkardı

Tekirdağ’da korkunç bir cinayet yatak altında gizlenen ses kayıt cihazı sayesinde aydınlandı. Babasını bıçaklayarak öldüren oğul ve yardım eden anne tutuklandı. Tekirdağ’da yaşayan Nazım Çakar oğlu ve eşi tarafından öldürüldü. Oğul Güven Kaçar, eşiyle ilişkisi olduğunu iddia ettiği babasını annesiyle beraber öldürdü. Cinayet yatak altına gizlenen ses kaydından ortaya çıktı.

Babasını iki bıçakla ve 0 bıçak darbesiyle öldürdü.

Tekirdağ’da korkunç bir olay yaşandı. Nazım Kaçar oğlu ve karısı tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Cinayetin çözülmesi ise Güven Kaçar’ın babasının yatağının altına yerleştirdiği ses kaydının bulunmasıyla çözüldü. Anne ve Oğul “Planlayarak Kasten Öldürme” suçundan tutuklandı.

Babasının Eşiyle İlişkisi Olduğunu Şüphendi

Tekirdağ’da işlenen cinayet ve sonrasında ki gelişmeler oldukça ilginç bir filme konu olacak nitelikte ki cinayet adım adım planlanmış. Ancak yatak altında unutulan ses kaydı cinayeti işleyen anne ve oğlu ele verdi. 31 yaşında iki çocuk babası Güven Kaçar bir süredir eşinin öz babasıyla ilişkisi olduğundan şüpheleniyordu. Şüphelerini doğrulamak adına hatları kendi üzerine kayıtlı olan babasının ve eşinin telefonlarına ses kayıt programları yüklemişti.

Şüpheleri sonucu ses kayıt programlarında babasıyla eşinin yaklaşık 40 dakika süren görüşmeleri olduğunu ancak bu görüşme kayıtlarının silindiğini fark etti. Güven Kaçar bu kez farklı bir yola başvurdu. Babasının telefonuna yüklediği ses kayıt programını bu kez kendi telefonuna yönlendirdi. Ses kayıt programını kendi telefonuna yönlendiren Güven Kaçar babasıyla eşinin tekrar görüşmeler yaptığını öğrendi.

Karısı Kayınpederiyle İlişkisi Olduğunu Red Etti

Güven Kaçar ses kayıtlarını görmesi üzerine babası ve eşiyle tartışmaya başladı. Kayınpeder ve gelin ilişki iddialarını yalanladılar. Ancak Güven Kaçar bu yalanlamalara inanmadı. Bunun üzerine gelin Mısra kocasını polise şikayet etti. Bir süre sonra da mahkemeye başvuru yaparak. Kocası hakkında evden uzaklaştırma kararı aldırdı. Karar üzerine Güven Kaçar eşinden boşanmak üzere dava açtı.

Boşanma davası sürerken ilginç bir olay daha yaşandı. Gelin Mısra kocasından boşanma davası sürürken kayınpederi Nazım Kaçar ile birlikte Zonguldak’a gitti. Bu olaya öfkelenen Güven Kaçar babasını öldüreceğini Annesi Münevver Kaçar ve Kayınbiraderi Serdal Taşçı’ya söyledi. Anne Münevver Kaçar oğluna ” Sen yapma başını belaya sokma ben yaparım dedi. Annenin bu teklifi karşında oğlu Güven Kaçar annesine ” O zaman uyurken boğazını kes at” diye teklifte bulundu.

Plana göre anne Münevver Kaçar eşi Nazım Kaçar’ı gece uyurken boğazını kesecek ve öldürecekti. Ancak anne korkarak bu planı gerçekleştiremedi. Korkarak eşini öldüremeyen Münevver Kaçar oğlu Güven Kaçar ve kayınbirader Serdal Taşçı başka bir plan kurmaya ve Zonguldak’tan dönen Nazım Kaçar’ı öldürmeye karar verdiler.

Kayınbirader Gözcülük Yapacaktı

Kurulan yeni planla Nazım Kaçar öldürülecekti. Planda üç kişi yer alıyordu. Karısıyla babasının ilişkisini olduğunu iddia eden oğul Güven Kaçar, kocasıyla gelinin ilişkisi olduğunu iddia eden Münevver Kaçar ve kayınbirader Serdal Taşçı yer alıyordu. Plan hazırdı. Anne kapıyı açacak. Serdal Taşçı olası gelişmelere göre gözcülük yapacaktı.

Üçlü arasında plan yapılmıştı. Nazım Kaçar’ı oğlu öldürecek. Anne cinayeti üzerine alacaktı. Ayrıca Güven Kaçar babasının eşiyle olan konuşmalarını dinlemek için yatağın altına bir ses kayıt cihazı yerleştirmişti.

Babasını 20 Bıçak Darbesiyle Öldürdü

Önce ki gün anne ve babası Nazım Kaçar’ın oturduğu eve giden oğul Güven Kaçar’a anne kapıyı açtı. Baba ve oğul arasına ses kayıtları tartışması yaşandı. Oğul Güven Kaçar masa üzerinde duran bıçakla saplamaya başladı.

Korkunç cinayet bununla da kalmadı. Saplamalar sonucu yamulan bıçak yerine annesinden yeni bir bıçak isteyen oğul babasına bıçağı sokmaya devam etti. Baba Nazım bıçak darbeleri sonrası yere kanlar içinde yığıldı. Olayı duyan komşuların polise haber vermesi sonrası cinayet yerine polisler ve sağlık ekipleri geldi. Salık ekipleri baba Nazım Kaçar’ın olay yerinde hayatını kaybettiğini belirledi. Nazım Kaçar’ın cansız bedeni Ergene Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Otopside babanın 2 bıçakla 20 bıçak darbesiyle hayatını kaybettiğini ortaya koydu.

Ses Kayıtları Cinayeti Ortaya Çıkardı

Polis ekipleri anne ve oğlunu göz altına aldı. Planlanan şekilde oğul cinayeti işleyecek. Anne Münevver Kaçar cinayeti üstüne alacaktı. Ancak polis ekipleri annenin cinayeti tek başına işlemediğinden kuşkulandılar. Münevver Kaçar’ın emniyette oğluna ” O ses kayıtları ele geçerse mahvoluruz. O ses kayıtları hemen imha etsinler.” şeklinde konuşmasıyla soruşturma daha geniş kapsamlı olarak ele alındı. Güven Kaçar bir akrabasına cinayetin işlendiği eve girmesini ve ses kayıtların olduğu cihazı imha etmesini söyledi. Ancak ev polis ekipleri tarafından mühürlendiği için akraba eve giremedi.

Polis ekipleri eve girerek ikinci bir arama gerçekleştirdi. Ve baba Nazım Kaçar’ın yatağının altında ki ses kayıtlarına ulaştı. Kayıtlar dinlendiğinde cinayeti oğul ile annenin beraber işlediği ortaya çıktı. Ses kayıtlarında annenin oğluna ” Sen oradan vur, ben burasından vurayım.” dediği ortaya çıktı. Ses kayıtlarının ortaya çıkmasından sonra baba Nazım Kaçar cinayetini işlediklerini itiraf ettiler.

Oğlu İtiraf Etti Babamın Boğazını Kesmeye Çalıştım

Ses kayıtlarının ortaya çıkması sonrası her şeyi itiraf eden anne ve oğlu cinayeti planlayarak işlediklerini oğul Güven Kaçar’ın herkese yapması gerekenleri söylediği ortaya çıktı. Cinayet İtirafından sonra Oğul Güven Kaçar korkunç cinayeti detaylarıyla anlatı. “Planı yaptım, rolleri dağıttım ve bu iş bitecek, dedim. Olaydan önce hazırlıklıydım; şapkam, pantolonum ve elimde eldivenlerim vardı. Annem kapıyı açtı ve kapı arkasında durdu. Babamın normalde beni görmemesi gerekiyordu çünkü bana saldırabilirdi. Serdal, planladığım gibi dışarıdaydı, çağırdığımda gelecekti. İçeri girdiğimde babamla konuşmaya çalıştım ama konuşmak istemedi. Elinde cep telefonu vardı, kendisinden beni öldürmesini istedim. Ses kaydındaki görüşmeler aramızda yaşandı. Bana doğru hamle yapmaya kalktı, masanın üzerindeki bıçağı alıp savurmaya başladım. Sırtüstü yere düştü. Savurduğum bıçak, babamın altında kaldı. Yamulduğunu gördüm, anneme bıçak getirmesini söyledim. Olayda kullanılan bıçağı getirdi. Vurmasını söyledim, ‘Sok, sok’ şeklinde bağırdım. Babam, anneme küfürler edip, ‘Bana kumpas mı kurdunuz?’ diye bağırdı. Annemin vurup vurmadığını görmedim, arkamda duruyordu. Bıçağı elinden aldım, öncesinde Serdal’ı içeri çağırdım; ancak girmekte geç kaldı. İçeri girdiğinde yastıkla babamın başına bastırmasını söyledim, söylediğim gibi yaptı. Babamın boğazını kesmeye çalıştım ama sanırım yüzüne geldi. Boğazını kesemedim. Bir süre sonra zaten debelenmeyi bıraktı, hareketiz kaldı.”

Anne Cinayeti Üstelenecekti

Güven Kaçar itiraflarında cinayeti annesinin üsteleneceğini belirterek. Bunun için boğuşma izlenimi vermesi açısından annesinin saçlarını dağıtığını böylece cinayeti tamamen anne Münevver Kaçar yapmış izlenimi vermeyi planladıklarını ifadelerinde dile getirdi. İfadelerde baba cinayetinin detayları ayrıntılı şekilde ortaya çıktı. Buna göre oğul Güve Kaçar iki bıçak kullanarak babasını 20 yerinden bıçaklamış ve öldürmüştü. Anne saçların dağıtarak olaya boğuşma izlenimi verecekti. Cinayeti işledikten sonra oğul gözcülük yapan Serdal ile kendi evine çıkmış. Ellerini yıkadıktan sonra kanlı kıyafetleri ve eldivenleri bir poşete koyarak evinin 600 metre uzağında ki derede kıyafetleri yakmışlar.

Cinayeti annesiyle beraber işleyen oğul Güven Kaçar eve döndüğü zaman polislerin evde olduğunu belirtiyor. Anti depresan hapları kullandığı için oldukça rahat olarak “Ben yapamadım” dediğini ifadelerinde dile getiriyor. Ses kayıtlarının nasıl ortaya çıktığını da anlatan Güven Kaçar ifadem alınırken sigara içmek için çıktığımda bir arkadaşımı arayarak ses kayıtlarını yatağın altından almasını söyledim. Ses kayıtlarından haberi olan arkadaşımda imam nikahlı eşine söylemiş. İmam nikahlı eşi de polise haber verince polis ses kayıtlarını buldu her şey ortaya çıktı. şeklinde cinayetin nasıl çözüldüğünü ortaya koyuyor.

Emniyetteki sorgularından sonra Çorlu ilçesinde adliyeye sevk edilen anne ve oğlu Güven Kaçar çıkarıldıkları mahkemede ” planlayarak kasten adam öldürme” suçundan tutuklandı. Anne ve oğlu tutuklandıktan sonra bugün de gözcülük yaptığı iddia edilen Serdal Taşçı göz altına alındı.

Böylece korkunç cinayetin nasıl işlendiği adım adım ortaya çıkmış oldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu