SON DAKİKA

Son 24 Saatte 5 Sağlık Çalışanı Korona dan Hayatını Kaybetti

Son 24 saat içinde 5 sağlık çalışanı Korona virüs nedeni ile hayatını kaybetti. Acı haberi Türk Tabipler Birliği açıkladı. Türk tabipler birliğinin ölümlere alışmak istemiyoruz başlığıyla verdiği haberde 5 sağlık çalışanın son 24 saat içinde Korona dan hayatını kaybetti.

Son 24 saat içinde hayatını kaybeden sağlık çalışanlarıyla beraber son 8 gün içinde Covid-19 salgınından dolayı hayatını kaybeden sağlık çalışanı sayısı 13 yükseldi. Korona virüs gün geçtikçe etkisini artırırken Korona virüs ile en büyük mücadeleyi veren Sağlık çalışanlarını maalesef kaybediyoruz. Bu mücadeleyi bir savaş olarak görürsek bu savaşta en ön saflarda mücadele eden Sağlık Çalışanları canla başla mücadelesine devam ediyor.

Son 24 Saat icinde 5 saglik calisani hayatini kaybetti1

Hayatlarını ortaya koyarak mücadele eden sağlık çalışanlarının hayatlarını Covid-19 virüsünden dolayı hayatını kaybetmesi tüm Türk halkını yasa boğuyor. Bu üzücü haberler sağlık camiasını yasa boğmaya devam ediyor. Beraber çalıştıkları bu savaşta beraber mücadele ettikleri arkadaşlarının kaybına rağmen tüm sağlık çalışanları özverili şekilde Korona Virüs salgınına karşı mücadele etmeye devam ediyor.

Acı Haber 5 Farklı İlden Geldi

Acı haber beş farklı ilden geldi. Son 24 saat içinde hayatını kaybeden 5 sağlıkçı isimleri

Van Eğitim ve Araştırma hastanesinde otomasyon görevlisi olarak çalışan Ferhat Gencer.

Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesinde personel olarak görev yapan Harun Dönmez

İstanbul da Diş Hekimi olarak Dr. Salih Kanlı

Elazığ Eğitim Araştırma Hastanesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı olarak görev yapan Dr. Turan Yıldırım

Batman Sason İlçesinde ebe hemşire olarak görev yapan Yasemin Çolak Korona virüs nedeni ile hayatını kaybeden Sağlık Çalışanı olarak kayıtlara geçti. Radikal Haber olarak tüm sağlık çalışanlarına Allah dan rahmet yakınlarına baş sağlı diliyoruz. Bu onurlu mücadele de tüm sağlık çalışanlarının çabasını taktir ediyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu