SON DAKİKA

Son Dakika Bakanlar Kurulu Toplandı Gündem Koronavirüs

Son dakika haberleri olarak geçilen gelişmede Cumhurbaşkanlığı kabinesi toplandı. Gündemde son günlerde giderek artan Koronavirüs vaka sayıları var. Yeni kısıtlamalar gelebilir.

Cumhurbaşkanlığı külliyesinde bakanlar kurulu toplantısı başladı. Toplantıda birinci madde Korona Virüs salgını ve artan vaka sayıları olacak. İlk defa 19 Ekim tarihinde Koronavirüs vaka sayısı 2 bin üzerine çıkmıştı. Giderek artan vaka sayılarına nasıl önlem alınacağı kabine toplantısında görüşülmesi bekleniyor. Yeni önlemler gelebilir.

Bakanlar Kurulu Toparlandi Gundem Korona

Korona virüs önlemleri arasında hafta sonu sokağa çıkma yasağı, 65 yaş üzerine yeni kısıtlamalar masaya yatırılacak seçenekler arasında olduğu söyleniyor. Sonbahar ayalarının gelmesiyle birlikte Korona virüs vaka sayıları artış göstermişti. Okulların açılmasının sonuçlarını on beş gün sonra almaya başlayacağız.

Türkiye’de Koronavirüs Vaka Sayısı Rekor Kırdı

Türkiye’de ilk defa 19 Ekim tarihinde korona virüs vaka sayısı 2 bin üzerine çıktı. Mart ayından beri ilk defa bu sayılara ulaşıldı. Son dakika haberleri olarak ajanslara geçilen haberde Cumhurbaşkanlığı külliyesinde bakanlar kurulu toplantısı başladı.

Bakanlar kurulu toplantısında masada birinci madde Korona Virüs vaka sayılarında ki artış. Kış ayalarının gelmesiyle birlikte insanların kapalı alanlara geçişmesi, okulların açılmasıyla sonuçların iki hafta sonra belli olması bekleniyor. Korona Virüs vaka sayıları artmaya devam ederse yeni önlemlerin alınması kesin gibi görünüyor. Yeni önlemlerse öncelikle yine 65 yaş üstü vatandaşlara kısıtlama olarak gelmesi bekleniyor. Hafta sonları sokağa çıkma yasağı da masada ki seçenekler arasında yer alıyor.

Ancak gelen haberlerde hafta sonu sokağa çıkma yasağı çıkması beklenmiyor. Fakat 65 yaş üstü vatandaşlara yeni kısıtlamalar gelebilir yorumları yapılıyor.

19 Ekim Korona Virüs tablosunda ilk defa 2 bin vakayı gören Türkiye’de doğal olarak endişe ve korku artmıştı. Özellikle kış aylarında insanların kapalı ortamlara girmesiyle vaka sayılarında daha da artış gözlemlenebilir yorumları yapıldı. Vaka sayılarında ki korkutan artış doğal olarak yeni önlemler alınacak mı sorusunu da gündeme taşıdı. Tüm bu soruların cevabını bugün ilerleyen saatlerde sona erecek olan Bakanlar kurulu toplantısından sonra öğreneceğiz. Yeni önlemler alınacak mı ? Sokağa çıkma yasağı geliyor mu ? 65 yaş üstü vatandaşlara yeniden kısıtlama getirilecek mi ? sorularının cevabı bakanlar kurulu toplantısı sonrası belli olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu