SON DAKİKA

Son Dakika İstanbul’da Halı Sahalar ve Yüzme Havuzları Açıldı

Son dakika gelişmesi İstanbul halı saha, yüzme havuzları, lunapark, hamam ve sauna gibi işletmeler açıldı.

Son dakika haberi İstanbul İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi kararı ile seyirci, misafir ve refakatçi alınmaması ve HES kodu şartı ile 09:00 19:00 arasında halı sahalar, yüzme havuzları açıldı. Yeni koronavirüs tedbirleri kapsamında kapatılan iş yerleri İstanbul İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi aldığı kararla tekrar açıldı.

Son günlerde artan vaka sayıları ve haritada ki kırmızı illerin sayısı 58’e yükselmesi sonucu son kabine toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni Koronavirüs önlemlerini açıklamıştı. Hafta sonları kırmızı şehirlerde Cumartesi günleri de sokağa çıkma kısıtlaması getirilirken. İstanbul için son dakika gelişmesi yaşandı. Buna göre HES kodu şartı ile birlikte halı sahalar, saunalar, hamamlar, İnternet kafeler, Lunaparklar masaj salonu gibi yeler sabah 07:00 akşam 19:00 arasında çalışabilecekler.

İstanbul’da halı sahalar ve yüzme havuzları açıldı

Son yenilenen Türkiye Koronavirüs risk haritasına göre İstanbul Kırmızı iller arasındaydı. Yani çok riskli iller arasında yer alıyordu. Buna rağmen İstanbul İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi tarafından alınan kararla işletmeler yüzde 50 kapasite şartı ve HES kodu sorgulama şartlarına uymaları şartıyla bu işletmeler çalışabilecekler.

Bu işletmeler yeni koronavirüs önlemleri kapsamında düşük riskli ilerde açık olması kararlaştırılmıştı. Kırmızı yani çok yüksek riskli illerde ise bu işletmeler kapalı olması kararlaştırılmıştı. İstanbul son güncelleme ile kırmızı yani çok yüksek riskli iller arasında yer almasına rağmen İstanbul İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi  bu işletmelerin kırmızı yani çok yüksek riskli iller arasında yer alan İstanbul’da açılmasına karar verdi. Buna göre bu işletmeler. Sabah 09:00 akşam 19:00 arasında belirlenen kurallara uymaları şartı ile açık olacaklar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu