SON DAKİKA

Son Dakika Sağlık Bakanı En İyi Tedbir Evimizdir Dedi

Son günlerde artan covid-19 hasta sayısı ve ağır hasta sayısının artından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca son dakika açıklamalar da bulundu.

Fahrettin Koca Türkiye de son dört ayda ağır hasta sayımız 8 kat artmıştır dedi. Bir günde yeni hasta sayımız 5000’in üzerine çıktığını hatırlatan Sağlık bakanı vatandaşları bir kez daha uyardı. Can kaybına da değinen ve dünkü can kaybımızın 141 olduğunu hatırlatan sağlık bakanı vatandaşları uyarmaya devam ediyor. ” Mücadeleden daha az yara, daha az acı ile çıkmak için zorunlu tedbirlere kendi tercihimizi eklemeliyiz. EN İYİ TEDBİR EVİMİZDİR şeklinde konuştu.

Saglik Bakani Fahrettin Koca Yeni Aciklamlarda bulundu

Son günlerde kış ayalarının gelmesiyle birlikte vaka sayıları giderek artış gösteriyor. Dünkü rakamlar herkesi korkutmuştu. Bir günde tespit edilen yeni hasta sayısı 5000’in üzerine çıkmış can kaybımız 141 olmuştu. Önlemlerin alınması yeterli mi yetersiz mi soruları sorulurken vaka sayılarının giderek artması ve bu şekilde devam etmesi ilerleyen günlere yeni hasta sayılarında düşüş gözlenmese yeni ve sert önlemlerin geleceği konuşuluyor. Şuan için kısmi önlemler hayata geçirildi. Ancak bu şekilde vaka sayıları artar ve ağır hasta sayımız artmaya devam ederse daha sert ve daha kısıtlayıcı önlemlerin hayata geçirilmesi gündem de bunun için beklenen süre önümüzde ki 15 gün bu süre içinde vaka sayıları aynı şekilde artmaya devam ederse daha sert önlemler gelmesi bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu