MAGAZİN

Sözde Fenomen Davası Görülmeye Başlandı

Magazin dünyası gün geçmiyor ki yeni davalara şahit olmasın. Bu kez fenomen YouTuber Reynmen ile Ece Erken arasında ” Sözde Fenomen” davası görülmeye başlandı. Reynmen Ece Erkene 5 bin TL tutarında ki tazminat davası görülmeye başlandı.

Reynmen adını kullanan Yusuf Aktaş bir gazeteciye tokat atmış. Gazetecinin kaşı patlamıştı. Gazetecinin elinde ki telefonu almaya çalışan Reynmen gazetecinin şikayeti üzerine ifade vermişti. Tüm bu olaylar başka olayların da gelişmesine neden olmuştu.

Olayı eleştiren Ece Erken Reynmen hakkında oldukça ağır ifadeler kullanmıştı. Bir program da Reynmen hakkında “Sözde fenomen, şiddet ailede mi var, babasından mı gördü ?” gibi ifadeler kullanmıştı. Bu ifadeleri mahkemeye taşıyan Reynmen Ece Erkenden şikayetçi oldu.

Davanın Başlangıcı ” Sözde Fenomen” Sözü Oldu

Ece Erken ünlü YouTuber hakkında ekranlardan gazeteci kavgası sonrası ağır cümleler kullanmıştı. Kullandığı cümlelerin arasında ” Sözde Fenomen” sözleri geçmişti. Sadece sözde fenomen değildi eleştiri cümlelerinin içinde şiddet üzerine şiddet ailede mi var, babadan mı gördü ? şeklinde oldukça ağır cümlelerle eleştirmişti. Tüm bu cümleler sonrası ünlü YouTuber Reynmen Ece Erkene 5 bin TL tutarında tazminat davası açmıştı.

Reyting Uğruna

Yusuf Aktaş bu sözleri mahkemeye taşımıştı. Yusuf Aktaş’ın avukatı “13 Eylül 2019 tarihinde bir TV muhabiri ile yaşadığı talihsiz olay nedeniyle yargısız infaza maruz kalmıştır. Ece Erken’in reyting kaygısı, propagandaya girişmesi ve iftira suçu basın özgürlüğü kapsamında değerlendirilemez” şeklinde dilekçe ile İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesine başvuruda bulunmuştu.

Ece Erken’in sunduğu programda kullandığı bazı cümleler davada yer aldı. Bu sözler arasında Reynmen’den büyük pişkinlik. “Sözde Fenomen” şiddet ailede mi var. Babasında mı gördü. Reynmen öz annesine şiddet mi uyguladı ? Reynmen kimi neden bıçaklamaya kalktı ? gibi ifadeler kullanılmasının Yusuf Aktaş’ın kişilik haklarının zedelediği ileri sürülerek Ece Erken’e 5 bin TL tutarında tazminat davası açıldı.

Ece Erken İddiaları Kabul Etmedi

Ece Erken dava hakkında ki cevap dilekçesinde tüm iddiaları kabul etmeyerek. Programdaki tüm haberlerin ve konu başlıklarının diğer çalışanlar tarafından hazırlandığını ve bahsedilen sözlerin kendisine ait olmadığını iddia ederek. Davanın reddini talep etti. Mahkeme eksik hususların giderilmesi için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu