GÜNCEL

Sudi Marketleri Türk Mallarına Boykotuna Katıldı

Sudi Arabistan bir senedir sürdürdüğü Türk mallarına boykot kararına yeni market zincirleri katıldı. Sudi Marketleri Türk mallarının stoktan tükendikten sonra stoklara yeni Türk malları koymayacaklarını açıkladılar.

Sudi Arabistan Türkiye karşıtlığı ticari alana sıçradı. Siyasi alandaki anlaşmazlığı ticarete taşıyan Sudi Liderler Türk mallarının alınmaması yönünde çağrılar yapıyor. Bu çağrıları Sudi marketlerinden Othaim Markets Twitter hesabından açıkça dile getirdiler ” Liderlerimiz, hükümetimiz ve güvenliğimiz kırmızı çizgi ve zarar görmeyi kabul etmiyorlar” sözleri ile kabul ettiler. Sudi Liderler Türk düşmanlığına yeni adımlar eklemeye başladılar. Siyasi alanda ki anlaşmazlıkları ticarete taşıyan ve Türk mallarını boykot eden Sudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri İsrail ile her türlü anlaşmayı imzalarken Müslüman Türk devletinin mallarına boykot düzenliyor.

Sudi Marketleri Turk mallarini boykot ediyor

Hiç bir zaman Türkiye tarafında olmayan Sudi Arabistan Kaşıkçı cinayeti sonrası Türkiye karşı açıktan cephe almaya başladı. Türkiye’nin Müslüman dünyanın lideri olmasında kendi çıkarlarının bozulacağından korkan Sudi Arabistan Liderleri ve Birleşik Arap Emirlikleri Türk mallarına boykot düzenleyerek bu tepkilerini açıktan göstermeye başladılar.

Sudi Arabistan medya ofisi tarafından yapılan açıklamada Türk mallarına herhangi bir boykot kısıtlama yapılmadığını söylerken. Sudi Arabistan’ın en büyük market zinciri Twitter hesaplarından Liderlerimiz, hükümetimiz ve güvenliğimiz kırmızı çizgimiz zarar görmesini istemiyoruz. şeklinde açıklama yapıyor. Yani Sudi Arabistan yönetimi tavşana kaç tazıya tut politikası izliyor.

İMSAD Başkanı Vekili Sudi Arabistan da Giderek Artan Bir Sorun Var

Türkiye İnşaat Malzemeleri Sanayiciler Derneği ( İMSAD) başkan vekili Ferdi Erdoğan Sudi Arabistan da giderek artan, Birleşik Arap Emirliklerinde kısman sorunlar var ifadesini kullandı.

Ferdi Erdoğan açıklamalarında Sudi Arabistan da giderek artan bir sıkıntı var. Birleşik Arap Emirliklerinde ise kısman bir sorun var ve giderek artıyor. Sudi Arabistan da Türkiye mallarının alınmaması yönünde baskılar olduğu artık açıkça ortada ifadelerini kullandı.

Bu davranışlar Türkiye‘nin Müslüman dünyada giderek artırdığı etkisini kabullenemeyen Sudi Arabistan liderleri bu sorunu ticari alana taşıyarak üstü kapalı bir boykot uyguluyor. Sudi Liderleri Arap halk arasında özellikle Recep Tayip Erdoğan sevgisinin artmasından hoşnut olmadığını biliyoruz. Bu hoşnutsuzluğu üstü kapalı olarak Türk mallarına yansıtmaya çalıştıkları ortada görünüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu