SON DAKİKA

Taksimde Restoranların Önünde Yiyecek Kalabalıkları

Korona virüs önlemleri kapsamında restoranlarda yeme içme yasaklandı ve paket yiyecek içecek servisi yapılması karara bağlandı. Ancak vatandaş lokantaların önünde paket olarak aldıkları yiyecekleri kalabalıklar oluşturarak yemeye başladılar.

Korona virüs kapsamında alınan önlemleri hiçe sayan vatandaşlar kalabalıklar oluşturmaya devam etti. Yeni önlemler kapsamında lokantalarda yeme içme yasaklandı. Paket servis yapılması kararlaştırılan önlemleri kimse önemsemedi. Kalabalıkların oluşmasını önlemek amacı ile alınan önlemleri hiçe sayanlar lokantalardan aldıkları paket yiyecekleri lokanta önlerinde ellerinde yemeye bir kısımı da çömelerek yiyecekleri yemeye başladılar. Kalabalıkları önleme adına alınan önlemlerin hiçe sayıldığı görüntüler. Önlemlerin bazı vatandaşlar tarafından nasıl hiçe sayıldığını ne kadar önemsiz karşılandığını gösterdi.

Taksimde Lokanta onlerinde kalabaliklar yasaklar cignendi

Bugün Taksim meydanında ki görüntüler aslında Korona Virüsün neden bu kadar hızlı yayıldığını bir kez daha bizlere gösterdi. Duyarsız ve yasakları uyarıları hiçe sayan kitlelerin Korona virüsün toplumda hızla yayılmasını vaka sayılarının giderek artmasının nedeni olduğunu bir kez daha kanıtladı. Sağlık Bilim Kurulu kararı ile kalabalık ortamların ortadan kaldırılması amacı ile alınan tedbirler kapsamında lokantalarda oturarak yeme içme yasaklanmış ve paket servis uygulamasına geçilmişti.

Gelen görüntülere bakıldığında bu önlemlerin kalabalıkları engellemede pekte faydası olmadığı göründü. Uyarılara ve yasaklara rağmen baz vatandaşlar lokanta önlerinde kalabalıklar oluşturarak paket olarak aldıkları yiyecekleri lokanta önlerinde yemeye başladılar. Böylece önlemlerin birinci gününde alınan önlemler çiğnenmiş oldu ve dikkate alınmadığı görüldü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu