SON DAKİKA

Thodex Kurucusunun Kız Kardeşi Gözaltına Alındı

Türkiye günlerdir Thodex kripto para platformu kurucu Faruk Fatih Özer’i konuşuyor. Geçen hafta 2 Milyar dolarla birlikte yurtdışına kaçtığı iddiası sonrası bir çok soruşturma ve gözaltı süreci başlamıştı. Gözaltı sürecine yeni bir isim katıldı. Thodex Kurucusu Faruk Fatih Özer’in kız kardeşi göz altına alındı.

Thodex isimli kripto para borsasının erişime kapatılmıştı. Kurucu Faruk Fatih Özer’in 2 milyar dolarla birlikte yurtdışına kaçtığı iddia edilmişti. Bu iddialar sonrası başlatılan soruşturma sonrası 78 kişi gözaltına alınmıştı. Göz altı kararları sonrası soruşturma genişletildi. Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer‘in kız kardeşi Serap Özer hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Yakalama kararı sonrası Kocaeli de yapılan operasyon sonrası Serap Özer yakalandı.

Thodex Kurucusu Faruk Fatih Özer'in Kız Kardeşi Serap Özer Gözaltına alındı.

Kripto para operasyonları kapsamında 78 gözaltına alınmıştı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şubesi şüphelilerin yakalanması için harekete geçti. 8 İlde eş zamanlı olarak yapılan operasyon düzenlendi.

Thodex Kurucusu Faruk Fatih Özer’in daha önce ağabeyi Güven Özer Pendik’te gözaltına alınmış. Kız kardeşi Serap Özer‘de bugün yapılan operasyonla Kocaeli Darıca ilçesinde göz altında alındı. Ve ifadesine başvurulmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şubesine getirildi.

Gözaltına alınanların sayısı toplama da 68 kişiye yükseldi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu