SON DAKİKA

Türkiye Koronavirüs Vaka Sayısı Artıyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 16 Ekim Koronavirüs vaka sayısını açıkladı. Türkiye genelinde bin 812 yeni vaka tespit edilirken. Koronavirüs nedeni ile hayatını kaybeden sayısı da 73 oldu.

Dünyada olduğu gibi Türkiye’de her geçen gün Korona Virüs vaka sayısı artmaya devam ediyor. Sağlık Bakanının günlük olarak açıkladığı Korona Virüs Vaka tablosu bugün maalesef hiçte hoşumuza gitmedi. Yeni tespit edilen vaka sayısında ve korona virüs nedeni ile hayatını kaybedenlerin sayısında artış gözlemlenirken. Ağrı hasta sayısında da nispeten bir artış gözlemlendi. 16 Ekim itibari ile 1812 yeni vakanın tespit edilmesi ve Corona Virüs nedeni ile hayatını kaybedenlerin saysının 73 olması morallerimizi bozdu.

Saglik Bakani Korona Virus 16 Ekim Verilerini Acikladi

Her ne kadar kurallara uyulması gerektiği yönünde çağrılar her gün Sağlık Bakanının dikkatli olalım uyarılarına rağmen Korona Virüs vaka sayımız artmaya devam ediyor. Avrupa ülkelerinin özelikle Fransa da Korona Virüs vaka sayılarının giderek artması ikinci dalga yaşanıyor yorumlarını beraberinde getiriyor.

Türkiye de Korona Virüs Salgınında İkinci Dalga Geldi mi

Dünya genelinde özellikle Avrupa ülkelerinde günlük vaka sayılarının artması Fransa da bir günde 30 bin yeni vaka tespit edilmesi Avrupa ülkeleri için ikinci dalganın geldiği yorumları yapılıyor. Peki ya Türkiye de ikinci dalga geldi mi yoksa biz hala birinci dalganın pik noktasını mı yaşıyoruz sorularını beraberinde getiriyor.

16 Ekim Gunluk Koronavirus vaka sayilari

Türkiye de her geçen gün yeni vaka sayısının artması doğal olarak acaba bizde Korona Virüs salgınında ikinci dalgayı mı yaşıyoruz sorusunu beraberinde getiriyor. Uzmanlara göre Türkiye halen birinci dalganın pik noktasını yaşıyor. İkinci dalganın son bahar ile birlikte kapalı alanlarda sıkışan insanların şayet kurallar uymaması noktasında yaşanacağı görüşü hakim görünüyor. Kış ayalarının gelmesi ile birlikte salgın Grip gibi salgın hastalıkların artması ve doğal olarak kapalı ortamda bulaşıcılık oranın artması ile birlikte Türkiye Korona Virüs de ikinci dalgayı yaşayabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu