GÜNCEL

Türkiye’ye Gelen Alman Turistlere Karantina Şartı Kaldırıldı

Almanya Koronavirüs nedeni ile Türkiye’de tatil yapan Alman vatandaşlarına karantina şartı getirmişti. Son görüşmelerden sonra Almanya bu kararından geri adım atarak Türkiye’de tatil yapan Alman vatandaşlarına karantina şartını kaldırdı. Alman turistlerin sadece test yaptırması yeterli olacak.

Almanyan Turkiye de tatil yapanlara karantina sartini kaldirdi

Bilindiği gibi Koronavirüs nedeni ile Almanya Türkiye’yi riskli ülkeler kategorisine sokmuş ve Türkiye de tatil yapan vatandaşlarına geri dönüşte karantina şartı koymuştu. Bu karar en çok Türkiye turizmini etkilemişti. Son yapılan görüşmeler sonrasında Almanya Türkiye de tatil yapan vatandaşlarına karantina şartını kaldırdı. Böylece Türkiye de tatil yapmak isteyen Alman vatandaşlarının önü açılmış oldu.

Kasım Ayına Kadar Türkiye Alman Turist Gelebilir

Almanya‘nın bu kararından sonra Kasım ayına kadar havaların soğumadığı turistlik yerlere Alman turistlerin gelmesi ön görülüyor. Bu karar en çok Türkiye de ki turistlik yerlerde ki esnafın yüzünü güldürecek gibi görünüyor. Yaz aylarını Korona Virüs nedeni ile evlerinde geçirmek zorunda kalan Alman vatandaşları bu karardan sonra Türkiye de tatil yapma planlarını tekrar gözden geçirebilir.

Türkiye de hava limanlarında otellerde testlerin yapılması gerekli önlemlerin alınması ile birlikte Kasım ayına kadar havaların soğumadığı sıcak olan bölgelerimize Alman Turistleri gelebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu