GÜNCEL

Yüz Yüze Eğitimin Detaylarını Milli Eğitim Açıkladı

Milli Eğitim Bakanlığı yüz yüze eğitim esaslarını detaylarını yazılı bir açıklama ile duyurdu. Buna göre 5. sınıflar haftada iki gün 12 ders saati, 9. sınıf öğrencileri haftada 2 gün ve 16 ders göreceklerini açıkladı.

Daha önce Bakanlar Kurulu Toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı yüz yüze eğitim kapsamının genişletileceğini açıklamıştı. Cumhurbaşkanı bakanlar kurulu toplantısında 5. sınıf ve 9.sınıf öğrencilerin yüz yüze eğitime geçeceğini açıklamıştı.

yuz yuze egitimin detaylarini MEB acikladi

Bugün Milli Eğitim Bakanlığı yazılı bir açıklama yaparak. Yüz yüze eğitimin detaylarını açıkladı. Milli Eğitim bakanlığı yüz yüze eğitimde 5. sınıf ve 9. sınıf öğrencilerin haftada ne kadar okula gideceğini ve ne kadar ders göreceğini açıkladı. Buna göre 5. Sınıf öğrencileri haftada iki kere okula gidecekler 12 ders görecekler, 9. sınıf öğrencileri haftada yine iki kere okula gidecekler ve 16 ders görecekler.

Milli Eğitim Bakanlığı Korona Virüs nedeni ile ara verilen yüz yüze eğitime ara verildiğini hatırlatarak 2020-2021 eğitim ve öğretim döneminin kademeli olarak başlandığını sınıf öncesi ve 1 sınıflar, 2, 3, 4, 8, ve 12 yüz yüze eğitime başladığı yazılı açıklamada hatırlatıldı.

Yüz Yüze Eğitim Detayları Belli Oldu

Milli Eğitim Bakanlığı yazılı açıklama da 2 Kasım Tarihinde yüz yüze eğitimin başlayacağını açıklayarak buna göre detayları açıklandı. Buna göre resmi ve özel okullar dahil 5. sınıf öğrencileri haftada 2 gün okula gidip 12 ders görecekler, İmam Hatip ortaokulları haftada 2 gün ve toplamda 14 ders görecekler.

Lise 9. sınıf öğrencileri haftada iki gün okula gidecekler ve toplamda 16 saat ders görecekler. Sınıflar sosyal mesafeye göre konumlandırılacak ve ayarlanacak. Her ders 30 dakika olacak. Her ders sonrası 10 dakika dinlenme süresi verilecek.

Yüz yüze eğitimde 5. Sınıf Öğrencileri Hangi Dersleri Görecekler Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, Yabancı Dil, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerini yüz yüze olarak alacaklar. İmam Hatip Ortaokul öğrencileri ise yüz yüze eğitimde Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, Yabancı Dil, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Kur’an-ı Kerim ve Arapça derslerini alacaklar.

9. Sınıf Öğrencilerinin yüz yüze eğitim de görecekleri dersler ortak, ve mesleki derslerin tümünden sorumlu olacaklar. Bunların dışında ki dersleri uzaktan eğitim olarak tamamlamak zorunda olacaklar.

Yüz Yüze Veliler Karar Verecek

2 Kasım da başlayacak yüz yüze eğitim de çocukların okula gidip gitmeyeceğine veliler karar verecek. Çocuğunu okula göndermek istemeyen velilerden yazılı onay alınacak yüz yüze eğitim için okula gelmeyen çocuklar uzaktan eğitim yoluyla derslerini tamamlamaları gerekecek. Yüz yüze eğitim için okula gitmeyen çocuklar devamsız olarak sayılmayacak. Öğrenciler devam ettiği sınıfın müfredatından sorumlu tutulacak ve bu müfredattan ölçme ve değerlendirmeye katılacaklar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu